ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

11303457_1003630809682616_1041633011_n1447673790

U13: Δεν τα κατάφεραν οι μικροί και ηττήθηκαν από την ΑΕΛ με 2-0 εκτός έδρας.

U15: Νίκη σε σκορ για την ομάδα του Δημήτρη Μιλτιάδους, που επικράτησε της Ένωσης Νέων Παρεκκλησιάς με 11-1. Τα γκολ πέτυχαν οι Ιωαννίδης (4), Ζαμπάς, Αχιλλέως, Σλέιμαν, Κυριάκου, Ταλιαδώρος, Χριστοφή και Φλουρής.

U17: Νίκη για την ομάδα του Φίλιππου Φιλίππου που επικράτησε εκτός έδρας της Αγίας Νάπας με 1-0. Το γκολ πέτυχε ο Παπαμιχαήλ στο 69ο λεπτό.

U21:Μετά από ένα αρκετά καλό αγώνα και παρά την προσπάθεια δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι αφού έμειναν στην ισοπαλία με τον Ολυμπιακό(Αιτία η εκπληκτικές αποκρούσεις του τερματοφύκλακα Παναγή αδελφού του τερματοφύλακα της Ομόνοιας) και σε συνδυασμό με τη νίκη του ΑΠΟΕΛ, η διαφορά αυξήθηκε στους πέντε βαθμούς. Από αγωνιστικής πλευράς η ομάδα μας έχανε από τις αρχές του 2ου ημιχρόνου και παρόλο που έχασε πολλές ευκαιρίες κατάφερε να ισοφαρίσει στο 73’με πέναλτι που κτύπησε εύστοχα ο Εύδορας Σιλβεστρος.